KONST / Litografier / Färglitografi 17388494
nr 1738 8494
Lech Rzewuski
(1941-2004), Sverige
HC . Signerad, numrerad 3/220, - 78, "Fåglarnas flykt". Färglitografi, bildmått: 40x50 cm, yttermått inklusive ram: 57x67 cm.
Lech Rzewuski, svensk-polsk målare född i Polen 1941, död i Saltsjöbaden 2004.
Utrop:
500 kr
måndag 10 november 2025
kl 18:12:19
Lech Rzewuski
Läs mer om Lech Rzewuski